Pribudol ďalší do zoznamu politických šašov.

Autor: Peter Kimlička | 29.6.2014 o 22:09 | (upravené 30.6.2014 o 1:04) Karma článku: 4,37 | Prečítané:  1059x

Mal to byť nový vietor v politických kruhoch. Javil sa ako oživenie opätovného záujmu ľudí o politiku. V prezidentských voľbách prekvapil množstvom získaných hlasov a ostatní súperi (včetne nášho premiéra) vraveli o ňom s rešpektom. Čo už, posledné dni ukázali, že sa stal len ďalším v klbku pretvárok, falošnosti, ďalším z množstva tak túžiaci po moci a po číslach.

Ako si vysvetliť jeho správanie v posledných týždňoch?! Neuveriteľné vykrúcanie sa v prestrelkách s ďalším politickým exhibicionistom Matovičom, ktorý by pre zmenu snáď neprežil, ak by aspoň raz do mesiaca nešokoval úplne s hocičím, čo by mu prinesie veľkú pozornosť médií. Ak by nevytiahol nejaké šokujúce objavy, pričom jediné s čím zakaždým zaujme je, že normálny a súdny človek musí zostať prekvapený akurát tým, čím sa ešte chce a dokáže strápniť. Procházka vraj chcel zaplatiť bez faktúry nejakú časť reklamy v Matovičových novinách, teda bez dokladu. Priznajme si úprimne, kto z nás v živote nezaplatil niečo načierno, resp.  si nechal zaplatiť? Samozrejme to nie je správne a určite rozhodne v žiadnom prípade nechcem obhajovať takéto počínanie šéfa novej strany Sieť (ak sa to teda naozaj tak odohralo). Ale spôsob akým sa vyhýba či už konfrontácii, alebo to divadlo okolo detektora lži. Nebolo by chlapské si priznať „áno, skúšal som to a hanbím sa za to“ - než to kľučkovanie? Raz pôjde na detektor, raz nepôjde, potom, že on chce ísť na iný, neskôr, že v televíznej šou, ktorú vzápätí odvolal a zrušil; jediné vysvetlenie, ktoré sa núka je, že po celý čas sa snažil vyhnúť detektoru  a naťahoval to pokiaľ sa dalo a keď už nebolo kam uhnúť... Slováci sú chápavý národ a určite nie sme nikto z nás bez viny. A asi by sme mali aj viacej odpúšťať a určite by mu tento – údajný - prešľap s nedokladovaním faktúry mnohí voliči odpustili, ale vyzerá to, že sa do toho zamotal jak do vlastnej siete. Poznáte to z detstva, keď ste niečo vyviedli a klamali ste potom doma rodičom, v škole, všade – až ste sa nakoniec do toho tak zamotali, že ste nevedeli ako z toho von.

Takto ja mám totižto pocit, že nás čaká ďalšia sieť pretvárky, falošnosti, snáď aj podvodov, podivných obchodov s rôznymi skupinami o ktorých sa verejnosť nesmie nikdy dozvedieť a ak áno, treba zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať. Čaká nás presne to, čo u politikov a politických strán dennodenne vídame. Mnohí novinári, komentátori, politici, voliči, ľudia vraveli v čase profilovania Procházkovej identity politika, že by mal byť  osviežením, závanom, nádejou s novými víziami, inou kultúrou a pod. (snáď som si to myslel aj ja). Pravda ako sa zatiaľ zdá, neprišiel s ničím novým, to všetko tu už bolo, to všetko tu stále máme. Drží sa to charakteru nášho národa ako nejaký vírus či baktéria.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Tomanová používa jednostranné stanoviská, súdy ju rešpektujú

Súdneho znalca odvolávajúceho sa na komisárku pre deti Vieru Tomanovú stiahli z prípadu.

KOMENTÁRE

Veď sú to iba deti

Zdá sa, akoby Tomanová nastúpila v čase, keď sa nepredpokladalo, že bude musieť niečo významné urobiť.

SVET

OSN zverejnila plán na zníženie počtu ľudí, je to hoax

Sedemnásť rokov stará správa a množstvo nepodložených komentárov zaujali aj stranu Borisa Kollára.


Už ste čítali?