Ako som videl Top Fest 2016

Autor: Peter Kimlička | 10.7.2016 o 20:23 | (upravené 24.7.2017 o 20:21) Karma článku: 1,84 | Prečítané:  692x

TOP FEST mnohí označujú za najznámejší a najväčší rockový festival na Slovensku. Konečne som rozhýbal svoj lenivý zadok a vydal som sa naň aj s mojimi najlepšími kámošmi. Toto sú moje postrehy z predošlého víkendu.

Deň prvý, Štvrtok (30.06.)

GUANO APES - celkom dobrý bubeník, zvyšok nič moc extra, taký priemer.... Speváčka celkom dobrý frontwoman prejav - inak to bol skôr vreskot a štekot než spev. Evidentne kapela jedného hitu, hoc publikum reagovalo dosť pozitívne, ale rockovo-mainstreamové obecenstvo zoberie snáď čokoľvek ak sa chce baviť. Po nich nastúpiliEUROPEa hneď bolo vidieť, kto je pánom melódií, a aj po rokoch dokáže nežiť iba z minulosti. I keď posledný album, ktorý propagujú po Európe v rámci turnéWar Of Kingsje ťažký na počúvanie aj na tretí-štvrtý-krát. Okrem noviniek zahrali aj priehrštie hitov, ale mňa od nich (až na pár výnimiek) skôr "berú" viacej veci zo zač.90-tych r.; resp. z tých starších nie veľké hitovky... Preto je asi aj moja najmenej obľúbená skladba od nich tá ich najslávnejšia! O.i. za prvý deň chcem ešte spomenúť českýALKEHOL- kapelu, ktorú som počúval na konci strednej školy ako 17-18 ročný na začiatku svojej "alkoholickej kariéry" :D . Skupina žijúca stále z tej istej filozofie, ale posledný album, ktorý som si od nich vypočul - vyšiel tuším niekedy okolo r. 1998...?? :-O... No tie prvé dva zostávajú kultové!!

Deň druhý, Piatok (01.07.)

THE DARKNESS - headlineri večera - zaujali predovšetkým kostýmami, vcelku dobrá showka, pišťavý hlas speváka je vlastne súčasťou zvuku kapely takže nepôsobil vôbec rušivo. Ešte predtým mali svoj koncert na tom istom hlavnom pódiu DESMOD - ktorí, to už podľa mňa minimálne 10 rokov robia iba pre business; hoc sa mi ešte občas podarí cca raz za 5 rokov splodiť aj nejaký ten schopný zaujímavý song. A v poslednej predvolebnej kampani to zaklincovali podporou na mítingoch strany Smer, kde tým pádom logicky ukázali a predviedli svoj charakter! Na „B-éčkovom“ stage-i sa prišlo na SLOBODKU pozrieť toľko ľudí, že by si určite zaslúžila väčšie pódium!! Na tomto pódiu - až na pár výnimiek – hrali menej známe skupiny, ktoré by mohli v našich médiach dostávať väčší priestor (napr.mladí rockeri BOD OMYLU či "divočina" WASTAGE), ale slovenský showbusiness má malý priestor a ten vpustí medzi seba len občas aj niekoho nového. Medzitým sa na hlavnom stage-i objavili aj CHINASKI, ktorých showka nebola nikdy nič moc - od*ebú si to zakaždým tak ako keby ste si to pustili z CD-čka. :P V noci za zmienku stáli ešte INÉ KAFE. Skupina, ktorá je demonštráciou toho, že nepotrebujete veľké mainstreamové scény či šialené muzikantské umenie a zručnosť, aby na vás chodili davy. Potrebujete dobrý HIT , dobrý song, hlavne zo života, kde sa nájdu takmer všetci a ľudia budú na vás chodiť a tlačiť sa v dave. V jednoduchosti je krása ;-)

Deň tretí, Sobota (02.07.)

Po prvých sobotných kapelách a českej DOGE okolo 18 hod. nastúpili na hlavný stage WANASTOWI VJECY, na ktorých som bol z tretieho dňa asi najviacej zvedavý. Predviedli celkom dobrú showku, zahrali hitovky zo všetkých albumov a pridali dve "Kodymovky" od Lucie. Akurát mi tam chýbal P.B.Ch., ktorý k WV podľa mňa bude už navždy neodmysliteľne patriť. Na stanovom stagei nr.B boli najväčšími hviezdami večera ZÓNA A, ktorí to rozbalili na plné gule a so svojimi textami aj na plnú hubu. "Keď sa chceš dobre mať - tak musíš utekať"; Bratislavské dievčatá; ale asi hlavne Chleba!! - text s veľkou výpovednou hodnotou :- ale nebýva náhodou v jednoduchosti krása ?! Veď vlastne o tom je punk všakže: "všetko je na p..., všetko je na p..., všetko je na k....; sku.... vláda, úžerník prezident (že Andrejko?! :-P) (predtým sa spievalo tuším vyj..... prezident)  ... :D atď, atď.... :D  Koňýk oblečený typicky celý v bielom, s pivečkom po ruke a pred koncertom bez hviezdnych manierov sa v kľude prechádzajúci a debatujúci so známymi pomedzi stánky medzi ostatnými návštevníkmi. Síce s nevôľou, ale v pohode a s úškrnom len mávol rukou po predčasnom ukončení organizátormi - ale stihli odohrať aj tak toho dosť. Na druhej strane letiska sa v tom čase už rozbiehal v plnom prúde KABÁT a predpokladal som že stihnem aspoň celú hodinu ich koncertu, ale kvôli búrke som videl akurát tak iba 2 songy! : - (
Po predčasnom zrušení sa ľudia (väčšinou skrytí v hlavnom stane) bavili a zabávali aj naďalej, tancovali a spievali si sami... A to aj po zatvorení akéhokoľvek predaja, mnohí mali tekuté zásoby so sebou!! :-D Niektorým bolo ľúto, že neuvidia HORKÝŽE, pre zmenu ja som bol zvedavý ešte na DEREŠ, ale mohlo to dopadnúť s tým počasím aj horšie. Takto na záver pár hodín pred skončením trojdňovèho maratónu to celkový dojem poznačilo úplne minimálne; bolo super, ideme aj budúci rok a ktokoľvek chce - môže sa pridať!

Tento víkend pre zmenu patril Pohode. Tam som nebol, aj keď i tam sa chystám už celú večnosť! : - D Hádam nabudúce, možno že snáď už aj na budúci rok. Už len pre ten zážitok, už len pre ten pocit, že byť tam aspoň raz, zažiť to... I keď ten výber skupín a interpretov na našom najznámejšom a najväčšom festivale nie je zväčša úplne podľa môjho vkusu – ale človek by mal skúsiť asi všetko; noo – takmer všetko ;-) A Pohoda nie je len o hudbe. Kto vie, možno už o rok...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?