SaS-ka si kope vlastný politický hrob

Autor: Peter Kimlička | 22.2.2018 o 16:12 | (upravené 22.2.2018 o 18:32) Karma článku: 4,33 | Prečítané:  1791x

SaS má – už v názve – výraz Solidarita, ale väčšina politických oponentov sa jej dlhodobo „vysmieva“, že solidaritu už dávno stratila. Sledujem ich pozorne od posledných volieb do NR SR a ide to s nimi naozaj riadne dole kopcom!

Tešíte sa na zvýšené príplatky za nočné a víkendové služby ? Samozrejme, zo smeru-Smer je to len „fickovský“ populistický ťah (nepoznáme ho 1-2 a ani 3 roky – že áno ?! ;-) ), ale určitým spôsobom to demonštruje filozofiu politiky vládnucej najsilnejšiej strany. Samozrejme, skladať sa na to budú všetci v celom štáte, ak sa zvýšia náklady na zamestnancov, tak - v niektorých prípadoch - sa zvýši cena služieb, určitých výrobkov a pod., ale v tom je tá solidárnosť (i rozmach ekon.rastu) – avšak prečo ju má v názve strana, ktorá ako jediná hlasovala proti spomenutému zvýšeniu odmien zamestn. ?! Tešíte sa na povinné zverejňovanie platov v pracovných inzerátoch ?? Aj proti tomu hlasovala SaS!! Dokážeš si človeče predstaviť, koľko času ti to ušetrí – ak vieš približne cca v akej výške odmeňovania sa pohybuje tvoja mzda na pozícii, v ktorej si sa odhodlal si hladať prácu ?! Aj proti tomuto boli poslanci SaS. Veľmi „rozkošné“ je aj video Jany Kiššovej na youtube, kde nasľubovala všetkým firmám a  podnikateľom, že v prípade moci – toto opatrenie okamžite zruší! Chvalabohu to tak nie je – nemôže tak urobiť z „pracujúcej chudoby“ už totálnych otrokov! :-P .  btw – v posledných mesiacoch som strávil množstvo času hľadaním práce, na webe profesii.sk a mám skutočne veľké množstvo poznatkov a zážitkov, určite o tom ešte niečo napíšem, ale veľmi solidárne a ohľaduplné – až na pár zamestnávateľov – to teda nebude. Firmy ponúkajúce prácu, napr. za 700 eur v hrubom v BA !!!!!! :-O .... ale to je na dlho, to niekedy inokedy. Staré známe „Nemôžme vám zvýšiť plat, lebo je kríza – a Nemôžme vám zvýšiť plat, lebo čo ak príde kríza“ – je podobné ako fľusanie pľuvancov do tváre tých, ktorí každé ráno pre váš biznis vstávajú a pracujú.

Samozrejme, „SaSkári“ majú určité konkrétne výhrady k tomuto zákonu a paušalizovať takýto postoj môže byť tiež určite trochu scestné, ale keď sa už zhodnú (tuším až na pár jedincov) Smer, SNS, Most-Híd, OĽaNO, niektorí tzv. nezávislí - aj odídenci... SaS sa vydala na cestu tvrdej politickej obhajoby podnikateľských subjektov, na cestu odsúvanie zamestnancov do pozície novodobých otrokov a rukojemníkov - údajne - vysokých odvodov a daní (malé platy, stovky nadčasov, nedodržiavanie ZP atď. ...). Zrejme chodia v posledných rokoch veľmi málo medzi ľudí, evidentne sa pri svojom marketingu o boj voličov spoliehajú na zväz podnikateľov, vlastníkov firiem či "bratislavskú kaviareň" – alebo smotánku horných desaťtisíc, no o podobnom výsledku ako pred dvoma rokmi si už môžu – podľa mňa – iba snívať.

Všetko to možno začalo a odštartovalo s výrokom Cigánikovej v parlamente o „ťuťmákoch, ktorí nič nedokázali" -  výrok, za ktorý si už čo-to vypočula. Možno to tak nemyslela, ako to vyznelo – no rozhodne riadne prestrelila! Poznám – len z môjho blízkeho okolia – desiatky ľudí, ktorí svojím príjmom a pracovným zaradením by sa dalo označiť za tzv. robotnícku triedu (ak zarátam aj rôzne úradníčky, predavačov a pod.; nikto nepresahujúci priemernú mzdu) a ktorí SaS odovzdali pred dvoma rokmi svoj hlas. Pripomeniem, že ten výrok zaznel v rámci emócií pri rozprave o  ukončení zmrazenia platov poslancov. Áno - pani abo slečna, neviem - Cigániková, treba Vám - poslancom - pridať, málo máte! :-P  Pred pár týždňami, sa táto politička objavila v časopise .týždeň  v „štvor-rozhovore“ spolu s ďalšími troma dámami o new-modern fetiši #meetoo a pôsobila naozaj triezvo, bez afektov a zbytočných predsudkov, snažiac sa vnímať skutočnú podstatu problému, preto sa dosť čudujem jej vtedajšiemu excesu v NR SR. Rozhodne to však bolo riadne faux pas. 

Nasledovalo potom zopár Sulíkových výstupov (hlavne v euro-parlamente), odchody dvoch veľmi výrazných tvári (Mihál, Poliačik), a prednedávnom o.i. nápad so zvýšením policajných platov na úkor výsluhových dôchodkov! (boli sa opýtať medzi príslušníkmi PZ SR – čo by naozaj skutočne uvítali viacej ?!) Samozrejme, preferencie sa pohybujú cca stále v rovnakých číslach ako v r.2016, ale všetci veľmi dobre vieme – ako mnohokrát dopadnú preferencie (zväčša vzorky okolo tisícky ľudí) v reálnych voľbách! A tiež mnohí tušíme ako takéto preferencie vznikajú a „kto“ ich platí. 

Toto bolo iba zopár dôvodov, prečo už SaS-ke v ďalších voľbách – s veľmi veľkou pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou – nedám hlas. Tých dôvodov by sa možno našlo aj viacej, ale už sa mi nechce pátrať v celej hierarchii postojov, výrokov, názorov, predstáv, myšlienok a pod. všetkých zúčastnených a oprávnených niesť značku SaS.

V poslednom období sa tu objavilo zopár iných zaujímavých politických zoskupení, ako napr. Progresívne Slovensko (aj s odídeným Poliačikom), či Beblavého Spolu (s ďalším "emigrantom! Mihálom). Stále ma to tiahne viacej k liberálom, než k rodinkárskym a populistickým socialistom (Smer-SD),  nemastným-neslaným nacionalistom (SNS s trapošiacim ich kapitánom), "zradcom" s poprevracanými kabátmi z Most-Híd a už určite vôbec k nie novodobým neo-náckom (ĽSNS), ktorí majú plné množstvo tribúnových hesiel, ráznych a extrémistických riešení mimo reality, schopnosť budovať a umocňovať v ľuďoch čo najviac nenávisti, ťažiť z ich osobných neúspechov a vnútornej nespokojnosti s cynickým hľadaním vinníkov niekde inde; hnutie plné lží, prekrúcaní faktov a informácií, s rozhodne najviacej nevzdelanosti na meter štvorcový poslanca v Národnej rade! A vôbec bez nejaké skutočného odborníka na najväčšie choroby nášho krásneho Slovensko - zdravotníctvo, školstvo, životná úroveň...

100 %-tný socializmus a ešte k tomu obalený v komunistickej diktatúre – to je to najhoršie, čo sme tu v minulom storočí mali a mohli mať! Nehovoriac už o uzavretých hraniciach a regulovanom trhu – čo z ekonomického hľadiska vedie vždycky do záhuby a skutočnej chudoby! Ale totálny kapitalizmus a úplna voľnosť bez určitých rozumných regulácii vedie len k vykorisťovaniu strednej a nižšiej príjmovej vrstvy a ešte k väčšiemu prehlbovaniu rozdielov medzi bohatými a chudobnými. A evidentne sa v poslednom období týmto smerom vybrali aj SaS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bez lockdownu budú ťažké Vianoce, varujú niektorí experti

Nemocnice sa plnia, trend nie je dobrý, hovoria.

Dobré ráno

Dobré ráno: Máme polarizovanú spoločnosť, komunikácia premiéra ju prehlbuje

Ľudia sú frustrovaní, hovorí Hřích.

Haščáka dobehla Gorila, šéfa Penty obvinili z korupcie

V sídle finančnej skupiny zasahovali desiatky policajtov.


Už ste čítali?