Blížia sa voľby, držte si maternice!

Autor: Peter Kimlička | 14.11.2019 o 16:42 | Karma článku: 2,16 | Prečítané:  802x

eufórie a vášne z protestov ZA a PROTI potratom už síce trochu utíchli – a teraz sú v kurze - hlavne a neustále Threema, donedávna aj Kola pre Fica - a už tu máme aj 30 rokov PO ; ale chcem sa k nie tak dávnym týždňom ešte vrátiť.

A áno - myslím to tak drsne - ten titulok - a síce nie je z mojej hlavy, no vypožičal, lež „ukradol“ som si ho, od jednej dámy, ktorá si niečím prešla, a určite vie, prečo sa k tomu tak stavia, a vie o ženských veciach omnoho viacej než drvivá väčšina chlapov. Áno – tá väčšina mužov, čo by chcela rozhodovať o telách žien a ak sú takí fanataci - čo bezpochyby určite áno – tak ako aj ich excelujúci hovorca pochodu (ale o tom až na konci ako „čerešnička na torte“) – tak prečo im ich náboženstvo nevrátiť ako bumerang ?! – prečo asi tak boh dal dieťa do tela matky na deväť mesiacov ?! Aby o nej rozhodoval muž ?! vedia prt o menštruácii ženy (pochybujem, že v ich konzervatívnom svete ich ženy o tom hovoria – tam je tabu aj smrad prdov po vlastnom partnerovi/ke) – pretože, toto je jeden z najsilnejších argumentov na zachovanie súčasného stavu – a prečo ponechaniu právu voľby ženy na 12 týždňov. Ak človeče si nevieš spočítať menštruačný cyklus, pravdepodobnosť meškajúcich dní (treba sa so ženami rozprávať aj o takýchto veciach – ak chceš rozhodovať o ich telách) – ak  si to nevieš „dať dokopy“ – tak, spomínam si na ten vtip, že bicykluj sa ďalej človeče. Ale aj preto ma dosť prekvapuje tvrdý a súhlasný postoj niektorých žien proti interupciám, ale za „pozlátkom“ dokonalých katolíckych rodín na Slovensku (hlavne na našom vidieku malebnom – že áno?!) - sa skrýva ešte stále veľa ponižovania, ne-rovnoprávnosti, dokonca aj domáceho násilia, a stále sú u nás vychovávané mladé dievčatá, ktoré vychádzajú do života vďaka kresťanskej výchove v niektorých veciach absolútne neinformované (čo je dokonca kontra-produktívne!! – ak nevedia, kde sú hranice normálnosti vzťahov a sexu – ako sa potom k tomu postaviť ?! ALE O TOM INOKEDY), a sú vychovávané byť po vôli „hlave rodiny“ a slúžiť mu ako chodiaca maternica. 

Jedným z bodov sporu – zárodkom neustálych debát a pochodov ZA a či PROTI je – kedy pokladáme „nový život“ za život?! Veľakrát sa na tom nevedia zhodnúť ani vedci či lekári, je to vec čisto eticky názorová, alebo - akými vedeckými a lekárskymi podloženými dôkazmi vedia doložiť a potvrdiť „áno – tu začína nový človiečik“?  Samozrejme – aj vedci a lekári sú pod tlakom a vplyvom nejakého toho presvedčenia či (ne)viery, a vyberať si z ich mozaiky iba tých, ktorí vyhovujú nášmu úsudku je ako sa neustále pokúšať zistiť či bola skôr sliepka alebo vajce.

Je to však zároveň aj neskutočne dobrá téma – ako si opäť nachytať nejaké politické body a náš Kapitán si to nemohol nechať ujsť – na rozdiel od vlajky svojho stožiara. Návrh novely poslankýň SNS na októbrovej schôdzi bol nakoniec - aj napriek ďalšej kritike a bohužiaľ - schválený, na druhej strane zaráža „nerváčenie“ ich predsedu "Andreja Andrejovoviča" z pred pár týždňov nad úvahou nášho „financmajstra“ o zvýšení daní z tabakových výrobkov. Takže nad potratom sa slečny skutočne dobre zamyslite, ale kľudne si zapáľte, prefajčite sa do zbláznenia; na tom až tak nezáleží (pretože práve koľkokrát aj takéto nepopulárne rozhodnutia – napr. ako zvýšenie cien cigariet môže ešte viac motivovať sa s tým zlozvykom raz a naposledy sa popasovať). Exceloval – takisto – aj v septembri po futbalovom zápase Maďarsko - Slovensko v Budapešti, kde sa maďarskej strane (tuším Orbánovi) poďakoval za pohostinnosť a „teší sa keď ich privítame potom pre zmenu u nás“. Ako správny fanúšik a kapitán by mal vedieť, že Maďari už u nás hrali ešte v marci! Môžu si spolu s naším ex-prezidentom Gašparovičom založiť Fan-klub tých najsmiešnejších huhňajúcich športových nadšencov a perličkových glosátorov.

article_photo

Ale späť k Pochodu za život, ktorý sa konal 22. septembra v Bratislave. Organizátori sa oháňali rôznymi číslami, ale viete jak to chodí, ak máte zadarmo autobus, možno ešte aj nejaké to občerstvenie, no neurobíte si výlet do Bratislavy?! Redaktorom TV Markíza sa dokonca podarilo nachytať niektorých mladých ľudí, ktorí nemali ani poňatia, za čo tam pochodujú či protestujú! – ale dneska sa organizovať treba, je úplne jedno, že vyzeráš potom v telke ako debil – hlavne že som tam, že som IN - aj vonku – nielen na Facebook-u . Všetko sa dá dohľadať v archíve na internete. Samozrejme, ten kto chce. A aby toho nebolo málo, pridali sa k nim aj „príslušníci našej domobrany, jediní skutočne brániaci našu vlasť vždy v stráži“, čo síce – akokoľvek dobrý úmysel – celú akciu len ukázalo v ešte oveľa horšom svetle, a hoci sa na mieste organizátori pochodu snažili zelenovlajkonosičov určitým spôsobom odohnať, nepodarilo sa im to. Ale neskôr sa v rozhovoroch niektorí predstavitelia „preriekli“, že pokiaľ sa jedná o dobrú vec a majú na ňu spoločný názor...; hm - kresťania a cirkev sa nikdy neštítili prísloviu - účel svätí prostriedky, a spojiť sily s kýmkoľvek, veď aj upaľovaním „bosoriek“ pred pätsto rokmi vlastne len čistili spoločnosť od diabla. Bludy, hlúposti, nezmysly, absurdity - všemožného typu sprevádzajú kresťanstvo už od nepamäti (za všetky víťazí  sprostosť, ktorou svojho času kňazi strašili mladých chlapcov – že z „masturbácie im totálne schlpatejú ruky“!!!!). Ale medzi Top-ky budú určite patriť aj vyjadrenia hovorcu pochodu Patrika Danišku – ktoré dosť výrazne zatieňujú – aj akýkoľvek dobrý úmysel ich veci a aj možnosť súdnej a zdravej diskusie medzi oboma tábormi, pretože – to čo „podrístal“  tento chlapík v médiách – nie že (ne)hraničí s fanatizmom – to už náboženský fanatizmus je! A som presvedčený, že aj mnohí odporcovia potratov ak si vypočujú rozhovory s ním – resp. prečítajú nasledujúce riadky, tak budú krútiť hlavami. Vrelo odporúčam nalistovať - hlavne archív rádia RTVS, a to reláciu Z prvej ruky z 23.09.2019.

Tvrdiť, že aká ja antikoncepcia „nedôveryhodná“ a zlyháva, sa dá nevzdelanému a neinformovanému (lebo inak si to vysvetliť neviem) človeku ešte prepáčiť. Aj to, že o ich rizikách spoľahlivosti vyťahoval čísla neviem – odniekiaľ spakruky (pretože vo vedeckej obci sa hovorí úplne o iných...). Ale úplne sa znemožnil vyjadreniami typu, ktoré dnešní mladí ľudia nechcú počuť už ani v kostoloch – posúďte sami, citujem: „človek má nejaké pudy, ale je aj schopný racionality a vďaka nej vie tie svoje pudy ovládať. slobodný je ten (resp. v tomto prípade tá), ktorý(á) nemusí užívať tabletku!“ Takže ak chcete sexovať a beriete kvôli tomu "anti", alebo použiť kondóm tak už nie ste slobodný. „POHLAVNÝ STYK JE RODIČOVSKÁ AKTIVITA, a ak nie ste pripravený byť rodičmi vážení, mali by ste sa ovládnuť!“  Takže záver ideológie pochodu za život by sa dal zhrnúť aj takto:  AK EŠTE NECHCETE BYŤ OCKO A MAMKA – ešte NETR*KAJTE!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Prišli akísi ľudia a dostali všetko

Konzervatívna skupinka vie, čo chce, a rada si to vypýta.


Už ste čítali?