Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SaS-ka si kope vlastný politický hrob (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Povinna jazda splnena, obolos bude....
 
Hodnoť

Ktorá kapela

si toto u Teba objednala ?
 
Hodnoť

solidarita

nie je ked (nasilu) zoberiem skupine A a dam to skupine B.
solidarita je ked clovek A da sam od seba (dobrovolne) cloveku B.
 
Hodnoť

Riadna zlátanina

je tento článok a je priam nemožné sa k nemu konzistentne vyjadriť. Teda len reakcia na zmenu v ZP: Uvádzanie mzdy v inzeráte na základe povinnosti v ZP je úplná hlúposť,lebo:
1. Takýto bod v ZP nemá čo hľadať, ZP je (asi) o niečom inom a nie o inzerátoch na prácu
2. Že takáto úprava zlepší postavenie zamestnancov pri hľadaní práce si môže myslieť len trafikant, parazitujúci v štátnych funkciách, bez pridanej hodnoty, ktorý nikdy žiadnu firmu neriadil, alebo nevlastnil. Však tento bod hocijaký polointeligent obíde zákonným spôsobom bez toho, aby sa musel namáhať. Teda nič sa nezmení oproti súčasnosti.
Tvorba legislatívy metodou pokus-omyl je fajn, ale len na zbieranie politických bodov. V tej legislatíve takéto nesystémové kroky narobia skôr chaos. Nezávidím tomu, kto to bude naprávať.
 

Uvádzanie miezd v inzerátch

Sociálna demokracia ako slúžka veľkokapitálu prijala tento zákon, aby uľahčila zamestnávateľom vytvoriť oligopol na strane dopytu po práci. Zamestnávatelia nebudú musieť krvopotne získavať informácie, koľko ponúka konkurencia za porovnateľnú prácu. Vzhľadom na silu zamestnávateľov, zverejňovanie ponúk povedie veľmi rýchlo k zjednoteniu ponúkanej mzdy na minimálnej možnej výške.
Takže stádočko dostalo svoju otiepku suchého sena a spokojne bľačí, pričom plot, ktorý ho oddeľuje od šťavnatej lúky, je zasa o kúsok vyšší.
 
Hodnoť

RE: Kimlička

Choď robiť niečo užitočnejšie.
To čo si tu zlátal, nestojí za veľa.
Len bláboly.

Dúfam, že sa budeš vytešovať, ak sa vo voľbách tvoj hlas "liberálom" (nádeji na zmenu po Ficovi a tomtomovi a harakterovi) stratí vo výsledku PS pod 2% a socialistických sratchkách, ktoré z PS ešte výjdu.
 
Hodnoť

Myslim,

ze by si sa nemal zdrziavat vyhladavanim pracovnych ponuk v inzeratoch a nechat sa vykoristovat zamestnavatelom, ale mal by si skusit podnikat (samozrejme ak nieco vies robit). Ihned sa stanes tym bohatym vykoristovatelom, ktory zije z mozolov svojich zamestnancov. Este je tu ale moznost, ze nic o co je zaujem robit nevies a v tom pripade je tebou uvadzanych 700 € primerana odmena.
 
Hodnoť

SAS a ľudia ...

Tak blízko a tak ďaleko. SAS má k podnikateľom tak blízko a k ľuďom tak ďaleko. 40 opatrení, ako zlepšiť podnikateľské prostredie, agenda 2020, ale temer nič o ľuďoch. Pán Sulík je priam zamilovaný do predstavy, že pannou zázračnicou nie je pre zvyšovanie životnej úrovne občanov nič iné ako podnikateľský fetiš. Nikdy ani slovkom nespomenie skutočnosť, že k tomu, aby zamestnávateľ niečo vytvoril, potrebuje zamestnancov. Podnikateľské prostredie nie je žiadne sterilné laboratórne prostredie, kde bezproblémovo fungujú vzťahy zamestnávateľ - zamestnanec. Často sme svedkami oprávnených protestov zo strany zamestnancov na neprimerané podmienky pre prácu vo forme nedodržiavania bezpečnosti pri práci, zamestnávanie na čierno či aj mzdy pod úrovňou minimálnej. Ľavicové i pravicové spektrum názorov na túto problematiku sú poväčšine protichodné. Ľavica sa všemožne snaží v tomto smere uprednostňovať zamestnancov a pravica hlavne v podaní strany SAS naopak zamestnávateľov. Svojim spôsobom by sa dalo povedať, že obidva tieto ideologické prúdy majú tú svoju pravdu. Ja tu pravdu však vidím niekde uprostred. Žiadny podnikateľ nič nevytvorí bez zamestnancov a naopak, žiadny zamestnanec ak nie je zamestnaný, nič nevytvorí. Takže suma sumárum, jeden bez druhého nič nevytvoria. Takéto ultralogické úvahy zrejme stranou SAS a pánom Sulíkom nezamávajú. Je však jeden príklad za všetky, ktorý dokázal, že existuje aj tá ZLATÁ stredná cesta - niekdajší veľkopodnikateľ Jan Baťa a neskôr jeho syn Tomáš. Ešte niekedy v sedemdesiatych rokoch minulého storočia sa mi dostala do rúk útla už značne ošúchaná knižôčka - Baťová škola práce. Nebudem doširoka rozvádzať obsah publikácie, iba upozorniť, že aspoň pre našich podnikateľov by to mohla byť bezodná studnica inšpirácií, ako čo najlepšie zosúladiť podnikanie so životnými potrebami zamestnancov. Osobne nemám nič proti zbohatnutiu ak sa bohatstvo dosiahne pri dodržiavaní zákonnosti. Som však presvedčený, že ak by sa ktokoľvek, čo dosiahol pri akomkoľvek podnikaní značný finančný profit oň podelil aj s tými, čo mu značnou mierou k tomu dopomohli, to by bol potom skutočný sociálny zmier v ľudskej spoločnosti. Jan Baťa a jeho syn to dokázali a ukázali celému svetu, že sú viac ako sociálni demokrati a komunisti. Je len škoda, že v honbe za čo najväčším ziskom v čo najkratšom čase ich v súčasnosti nikto nehodlá nasledovať, aspoň u nás nie. Potom by neboli potrebné ani odbory, ani tripartita. A možno by potom nebola ani potrebná strana Smer - SD a jej protipól strana SAS. Obe tieto ideológie - boľševizmus a nezdravý liberalizmus sú pre Slovensko a jej obyvateľov škodlivé.
 

 

Prosim vysvetlit, ako sa da zamestnancovi v podnikatelskej sfere vyplacat menej, ako minimalna mzda.
Velmi by ma to zaujimalo.

Preco, do kelu, je este tolko vela ludi, co si aj tolko rokov po prevrate myslia, ze podnikatelia su tie hnusne svine, ktore sa "prizivuju na mozoloch a pote svojich zamestnancov"?
 

Priživovanie

Myslia si to, pretože:
1. Ich rodičom (a možno ešte aj im) vtĺkali do hlavy, že všetok kapitál je len zhmotnená práca
2. Existujú medzi nami čierne ovce, ktoré nedoprajú zamestnancom viac, ako zákonné minimum a niekedy ani to.
3. Žijú z verejných rozpočtov a nevedia, čo je to poriadna (a často zmysluplná) práca - za štandard považujú ich "prácu".
4. Nikdy sa neodvážili prevziať takú mieru zodpovednosti za svoj život, aby podnikali.
5. Závidia.
6. Neuvedomujú si, že hlavnú časť zisku považuje podnikateľ za odmenu za znášané riziká.
7. atď...
 

 

No možno z vlastných skúseností.
 
Hodnoť

Ľavicový mor....

...sa šíri ako chrípka. Milí ľavičiari, nesnažte sa všetko obracať na svoju vieru. Nefunguje to. Tak isto, ako tie vaše svetlé zajtrajšky....
 

 

Že nefunguje ? Mýliš sa.
Pozri sa, koľko ľavičiarov si žije parádny život za cudzie peniaze. U nich to funguje, pretože za normálnych okolností by buď žobrali na ulici, alebo už zomreli od hladu.
 
Hodnoť

Približovanie k stabilite ako hrozba pre

politikov.....Je ľudsky neudržateľné preferovať zamestnávateľov, či na druhej strane zamestnancov. Ak sa ešte vezme do úvahy súčasný jestvujúci fakt, že vzájomné spolupôsobenie týchto dvoch základných skupín pracujúceho obyvateľstva pôsobí na platforme definovanej ako bezprávna spoločnosť, tak oba druhy preferovania vedú do slepej uličky, ktorá je ukončená naražadlom zvaným chaos. A potom heslo - inteligenti zvládají chaos, pořádek je jen pro blbé - nadobúda "zmysluplné" kontúry. A teda politikusi preferujúci buď zamestnávateľov alebo zamestnancov majú dôvod preferovať svoju platformu čo najdlhšie. A byť do kolečka do kola stále dôležití. A mysliac si o sebe, že sú inteligenti na dobu neurčitú.
 


Najčítanejšie


 1. Adam Puškár: Obec Marianka varuje Stupavu pred výstavbou projektu Habánky 39
 2. Pavel Sibyla: Ako sa znásilňujú štatistiky nezamestnanosti za Matoviča 34
 3. Peter Kollega: Papalášstvo od Mečiara po Beblavého 24
 4. Martin Greguš: Rozšírenie uhoľnej bane Turów - otvorená výzva ministrovi Jánovi Budajovi: STOP 19
 5. Peter Kollega: Som zločinec a nechcem aby ma riešila Ficova kurtizána a Čižnár-Gašparovičovi protežanti 19
 6. Anton Kovalčík: Štyria jazdci apokalypsy... na webe. 18
 7. Mišo Šesták: Ako známy rómsky muzikant zhudobnil vypálenie Lučenca ruskou armádou 15
 8. Věra Tepličková: Kapitáne, kam s tou lodí? Nevlečte ji do poschodí, 12
 9. Jozef Sitko: Ficov zákon o teple „okradol“ veľa domácností 12
 10. Dominika Dongova: Kňaz, jeho slová a ja.. 12

Rebríčky článkov


 1. Naďa Mitanová: Neodoslané listy, pozabudnuté sny, záhrady zarastené burinou...
 2. Richard Gajarský: Šialené komentáre k článkom.
 3. Stanislav Martinčko: Excelentný Rašiho plán na Koronu!
 4. Olívia Lacenová: Bitcoin si razí cestu nahor. Prekonal trojročné maximá
 5. Peter Biščo: Pán premiér, je nevyhnutné odložiť plienky a ...
 6. Nikola Ivanov: 10 častých chýb pri investovaní
 7. Peter Žiak: Mao-Tovič - za 9 mesiacov tam, kde Fico za 12 rokov ...
 8. Miroslav Binčík: Deti, kto sa nezmestí na javisko, pôjde do sakristie
 9. Dušan Seberíni: Bájka o besnom kocúrovi
 10. Miriam Studeničová: Nepokoj duše


Už ste čítali?